DARCZYŃCY Z WARSZAWY


Dzieciom z Parafii Wierzchucino na rozpoczęcie roku szkolnegoW poniedziałek 20 lipca 2009 r.w w salce katechetycznej o godz. 19.00 odbyło się spotkanie z Darczyńcami z Warszawy z Państwem Agnieszką i Marcinem Zubka, którzy sprezentowali dzieciom z naszej parafii 8 wielkich kompletów szkolnych, w których były bloki rysunkowe, kredki, długopisy, flamastry, ołówki, zeszyty i inne przybory szkolne. Dziękujemy Państwu Zubka oraz ich PRZYJACIOŁOM z WARSZAWY za wspaniałe dary dla dzieci oraz Pani katechetce p. Reni Goyke za przywiezienie i odwiezienie dzieci z Brzyna, Prusewa, Wierzchucina Wybudowanie, które zostały obdarowane.

BÓG ZAPŁAĆ ! ZA DARY SERCA.
DZIECI I RODZICE DOŁĄCZAJĄ SIĘ DO PODZIĘKOWANIA.


* * * * *


BISKUP MIRY- ŚW.MIKOŁAJ ZAWITAŁ DO WIERZCHUCINA

7 grudnia 2009 r. po RORATACH o godz.7.00 zawitał do naszej parafii Św.Mikołaj - Bp Miry, który spotkał się z dziećmi,młodzieżą oraz parafianami obecnymi na Mszy św. Rozdawał prezenty -słodycze i każde dziecko,młodzież otrzymało obrazek św.Jana Marii Vianney-patrona tegorocznego roku kapłańskiego.

* * * * *


30 LAT MATURY
ZJAZD ABSOLWENTÓW I LO W STAROGARDZIE GDAŃSKIMSpotkanie klasy IV B LO w Starogardzie Gdańskim z okazji 30 rocznicy Matury.
Uroczystość odbyła się w sobotę 13 czerwca 2009 roku na plebanii w Wierzchucinie

Pogram:
12.00 Msza Święta w kościele parafialnym pw.Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wierzchucinie w intencji zmarłego naszego wychowawcy śp. mgr Zbigniewa Waśkowskiego, śp. koleżanki Hanny Wesołowskiej oraz żyjących Pani mgr Elżbiety Waśkowskiej i wszystkich kolegów i koleżanek z naszej klasy. Mszę św. odprawił kolega z klasy Ks. Tadeusz Knut.
13.00 Obiad na plebanii i kawa
16.30 Kolacja i ciąg dalszy spotkaniaZdjęcie w kościele w Wierzchucinie -po Mszy św.

Od lewej :
I rząd :Beata Janca,Bożena Roziewska( Nawrocka)

II rząd: Ewa Maciejczyk(Borkowska),Jolanta Basara(Wąsik),Hanna Antoń,Ks.Tadeusz Knut, Maria Weli - Wegbe(Aszyk), Alicja Dettlaff(Brzozowska),Magdalena Milbrat(Woźniak),Maria Sosnowska(Derdowska)

III rząd: Dariusz Zieliński, Mirosław Sławiński,Adam Kleina, Andrzej Miloch.
Na 30 osób- w tym 1 śp. obecnych było 14.w palmiarnii w Poznaniu - z wychowawcą p.Zbigniewem Waśkowskim

Na zakończenie zjazdu koncert w wykonaniu dr Mirosława Sławińskiego - kolegi z naszej klasy IV b LO
Do zobaczenia na następnym zjeździe klasowym.
Uczetnikom zjazdu przybliżyłem postać św.Rozalii - naszej patronki parafii wierzchucińskiej.Każdy otrzymał pamiatkowy folder oraz zdjęcie i życiorys św.Rozalii.Po Mszy świętej koleżanki i koledzy ucałowali relikwie św.Rozalii.Święta Rozalio prosiliśmy - ratuj nas.Obroń nas w złej godzinie.Wspieraj nas - prowadź nas - na każdy czas.
Z pozdrowieniami i Bożym błogosławieństwem dla wszystkich z klasy IV b LO w Starogardzie Gdańskim

Ks.Tadeusz Knut* * * * *