Inwestycje parafialne:2015- Konserwacja elementów drewnianych w organach parafialnych, wymiana membran, strojenie-Firma Sztuba z Gdańska.- Instalacja nowego nagłośnienia, wzmacniacz cyfrowy, kolumny, mikrofony-Firma RDUCH. Godów, woj. Śląskie.- Wstawiono 8 okien w piwnicy na plebani, wiata na drewno, zakup drewna.- Nowy piec węglowy na plebani 25 kW Kostrzewa k. Kętrzyna


Ks.Tadeusz Knut
* * * * *


2014- Remontu kostnicy-kaplicy przedpogrzebowej przy kościele parafialnym w Wierzchucinie(dwa okna nowe PCV-firma Tree Clone z Wejherowa),renowacja cegieł ściany bocznej kostnicy- Ocieplono poddasze plebani, prezbiterium kościoła oraz strychu salki katechetycznej watą mineralną przez miejscową firmę Ireneusz Łepek z Wierzchucina- Wykonano naprawę dachu kościoła nowe opierzenie blachą cynkowo tytanową od strony wieży kościoła przez Roberta Felusiak z Wierzchucina, naprawa także dachówek uszkodzonych po wichurze- Malowanie krucht kościoła ,wejścia na chór oraz wejścia głównego do kościoła oraz korytarza i kuchni plebani przez parafian Franciszka Klaffke i Radosława Bożek z Wierzchucina- Postawiono nowy krzyż na cmentarzu parafialnym sponsorowany przez rodzinę K i I Łepek i M i Z Piontek z Wierzchucina- Reomont,konserwacja piszczałek,naprawienie nie grających głosów i strojenie organów przez Firmę Macieja Sztuba z Gdańska


Ks.Tadeusz Knut
* * * * *


2013


W Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wierzchucinie(dekanat gniewiński) w roku 2013 zostały zrealizowane następujące inwestycje:
Wykonano konserwację elementów drewnianych wieży, dzwonnicy i poddasza-więźby kościoła parafialnego w Wierzchucinie. Zastosowano preparat Rekon Pyro posiadający atest ognioodporny i przeciwgrzybiczny.Wstawiono 12 witryn okiennych przed witrażami wewnątrz kościoła parafialnego-szyba potrójna zespolona, współczynnik przenikania 0,7.Wykonano konserwację elementów drewnianych budynlu gospodarczego z garażami preparatem Pyron-Rekon.Zamontowano nową tablicę ogłoszeń przed kościołem.Bóg zapłać wszystkim parafianom - ofiarodawcom za dary składane na rzecz naszych wspólnych inwestycji parafialnych.
Bóg zapłać za zaangażowanie oraz wkład pracy.
Ks.Tadeusz Knut
* * * * *


2012
W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wierzchucinie w roku 2012 zostały zrealizowane następujące inwestycje: Nowe granitowe schody przy wejściu głównym i bocznych do kościoła parafialnego wraz z podjazdem dla osób niepełnosprawnych.Nowy nagrobek dla śp.Gertrudy Radomskiej i Ludgardy Rozynek(siostra i siostrzenica ks.kan.Alfonsa Radomskiego).4 nowe reflektory ledowe założone w prezbiterium na 2 boczne ołtarze oraz 36 sztuk żarówek ledowych oraz podświetlenie krzyża w prezbiterium taśmą ledową wykonała firma p.Eugeniusza Macholl z Kartuz.Nowe poręcze do podjazdu dla osób niepełnosprawnych wykonali prafianie: Robert i Piotr Okrój ze Słuchowa.Pomalowano żaluzje okiennic na wieży kościoła- parafianin Robert Felusiak z Wierzchucina.Wykonano 2 zamykane konfesjonały w kościele parafialnym wykonała Firma Stolarski Ireneusza Łepek z Wierzchucina.


Ks.Tadeusz Knut
* * * * *


2011


W Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wierzchucinie w roku 2011 zostały zrealizowane wspólnie ze wspólnotą parafialną oraz przy wsparciu innych ofiarodawców następujące inwestycje:
Kapitalny remont budynku gospodarczego przy plebanii z wymianą pokrycia dachowego z dachówki cementowej na blachodachówkę.Dokonano wymiany okien na wieży i poddaszu kościoła parafialnego.Dokonano renowacji wieży kościoła(nowe tynki na murach wieży, dzwonnicy przy wejściu na poddasze kościoła).Założono na plebanii nowe zawory termostatyczne przy kaloryferach(17).Wykonano nowe nagrobki na cmentarzu dla śp.ks.kanoników: proboszczów parafii Wierzchuicno: dla ks.Alfonsa Radomskiego, Ks.Oswalda Kobieli.Ofiary Festynu Rodzinnego, który odbył się w Wierzchucinie 31 lipca 2011 r. oraz dodatkowe ofiary parafian zostały przekazane na te właśnie iwestycje. Bóg zapłać moim parafianom oraz wszystkim ofiarodawcom za tę wspaniałą cegiełkę na powyższe inwestycje parafialne.

Poświęcenie nowej częśći cmentarza parafialnego przez J.E.Ks.Bpa Prof.dr hab. Jana Bernarda Szlagę w czasie wizytacji kanonicznej 24.09.2010


W czasie wizytacji kanonicznej w Parafii NSPJ w Wierzchucinie J.E.Ks.Bp Diecezjalny Prof.dr hab. Jan Bernard Szlaga poświęcił nową część cmentarza parafialnego(0,7 ha) dnia 24 września 2010 r. Składamy serdecze Bóg zapłać Ks.Biskupowi oraz wszystkim parafianom, kórzy pracowali nad przygotowaniem nowej części cmentarza do użytku: niwelowanie terenu, nowe ogrodzenie, chodnik. Po poświęceniu nowej cześci cmentarza Ks.Bp pomodlił się przy grobach księży proboszczów parafii za nich oraz wszystkich zmarłych spoczywających na cmentarzu.


Ks.Tadeusz Knut
* * * * *


2010


W Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wierzchucinie w roku 2010 zostały zrealizowane wspólnie ze wspólnotą parafialną oraz przy wsparciu innych ofiarodawców następujące inwestycje:Ofiary Festynu Rodzinnego, który odbył się w Wierzchucinie 25 lipca 2010 r. zostały przekazane na tę właśnie iwestycję. Bóg zapłać moim parafianom oraz wszystkim ofiarodawcom za tę wspaniałą cegiełkę na nowe okna PCV w salce katechetycznej(11) i na plebanii (16 ). Naprawiono rynny na kościele i na plebanii.
Ks.Tadeusz Knut
* * * * *


2009


W Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wierzchucinie w roku 2009 zostały zrealizowane wspólnie ze wspólnotą parafialną oraz przy wsparciu innych ofiarodawców następujące inwestycje:

Powiększono nową część cmentarza parafialnego oraz wykonano ogrodzenie terenu z siatki ocynkowanej na fundamencie betonowym.Dokonano kapitalnego remontu organów pneumatyczno - ssących w kościele parafialnym. Pracę wykonał organomistrz p. Stanisław Juhlke z Lęborka z synem Ieneuszem.Położono nowe płyty granitowe na murze kamiennym przed frontem kościoła. Pracę wykonała firma p.Sławomira Trawickiego z Pieców.BÓG ZAPŁAĆ WSZYSTKIM ZA WSPÓŁPRACĘ W REALIZACJI INWESTYCJI PARAFIALNEJ 2009
Ks.Tadeusz Knut
* * * * *


2008


Widok wnętrza kościoła w 2008 r. Ostatnie malowanie kościoła odbyło się w 2000 r.

Panie katechetki p.Beata Jank i p.Renata Goyke.

W Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wierzchucinie w roku 2008 zostały zrealizowane wspólnie ze wspólnotą parafialną oraz przy wsparciu innych ofiarodawców następujące inwestycje:

Pan Roman Laniecki z Pelplina przy malowaniu i złoceniu ambony.Pan Kazimierz Knut z synem Bartkiem przy montażu wykładziny w kościele.Wykonawca tapicerki w konfesjonałach.Ekipa malarska z Pelplina. Pan Roman Laniecki odnawia stacje drogi krzyżowej.
Nadzór konserwatorski- ks.prof.Wincenty Pytlik z PelplinaPan Franciszek Klaffke i Radosław Bożek wykonawcy podjazdu dla osób niepełnosprawnych.Ofiary Festynu Rodzinnego, który odbył się w Wierzchucinie 27 lipca 2008 r. zostały przekazane na tę właśnie iwestycję.
Bóg zapłać moim parafianom oraz wszystkim ofiarodawcom za wspaniałą cegiełkę na malowanie kościoła.
Na cmentarzu wyłożono chodnik z kostki brukowej przez środek cmentarza.
Wymalowano wnętrze kościoła, zostały poddane renowacji ołtarze boczne, krzyż, stacje drogi krzyżowej, zamontowano kratki wentylacyjne w kościele.
Odnowiono figurę Serca Pana Jezusa od frontu kościoła, uzupełniono fugi w ścianie z kamieni.
Wykonano podjazd na wózki dla osób niepoełnosprawnych przy wejściu bocznym do kościoła.
BÓG ZAPŁAĆ WSZYSTKIM !
Ks.Tadeusz Knut
* * * * *


2007


W Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wierzchucinie w roku 2007 zostały zrealizowane wspólnie ze wspólnotą parafialną, Ks.proboszczem Tadeuszem Knut oraz przy wsparciu innych następujące inwestycje:

Ofiary Festynu Rodzinnego, który odbył się w Wierzchucinie 29 lipca 2007 r. zostały przekazane na tę właśnie iwestycję. Bóg zapłać moim parafianom oraz wszystkim ofiarodawcom za tę wspaniałą cegiełkę na nowe ogrodzenie wokół kościoła.
Zrobiono remont domu katechetycznego: założono nową instalację gazową CO oraz dwie nowe łazienki w pokojach gościnnych na piętrze domu katechetycznego, wymalowano także pomieszczenia domu wraz z salkami katechetycznymi.
Na cmentarzu wyłożono z kostki brukowej plac pod śmietniki.
Wykonania kutych bram, furtek i przęseł w ogrodzeniu kamiennym podjęła się Firma Des Tour z Minkowic, ul.Żwirowa 2, 84-110 Krokowa, która działa od roku 1991 r. Dyrektor Firmy Pan Józef Szmyt wspolnie z zespołem zaproponował wzór przęsła do ogrodzenia kamiennego. W tym samym stylu są także bramy i furtki.

BÓG ZAPŁAĆ WSZYSTKIM!

2006


W Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wierzchucinie w roku 2006 zostały zrealizowane wspólnie ze wspólnotą parafialną, Ks. proboszczem Tadeuszem Knut oraz przy wsparciu innych następujące inwestycje:

Dokonano zmiany sposobu użytkowania pomieszczenia salki katechetycznej znajdującej się w poziomie piwnicy kościoła parafialnego na kaplicę przedpogrzebową. Inwestycje była realizowana zgodnie z prawem budowlanym. Pozwolenie na budowę: decyzja nr AB-7351/104/2005/GK wydane przez Starostwo Powiatowe w Pucku z dnia 16.09.2005r. Państwowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Pucku po zrealizowaniu inwestycji i odbiorze wydał dnia 11.04.2006 r. decyzję o pozwoleniu na użytkowanie obiektu budowlanego kaplicy przedpogrzebowej.(PINB 7114/140/06/RC)

Wykonano drogę procesyjną wokół kościoła starobruk wraz z odprowadzeniem wody z rynien kościoła.
Modernizacja nagłośnienia w kościele (1 nowy głośnik do kaplicy przedpogrzebowej oraz dodatkowa instalacja i mikrofon na chór dla organisty).
Do prezbiterium 12 krzeseł tapicerowanych i 10 ławek do kaplicy przedpogrzebowej.
BÓG ZAPŁAĆ WSZYSTKIM ZA WSPÓŁPRACĘ W REALIZACJI INWESTYCJI PARAFIALNEJ 2006
Ks.Tadeusz Knut
* * * * *


2005


W Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wierzchucinie w roku 2005 zostały zrealizowane wspólnie ze wspólnotą parafialną, Ks.proboszczem Tadeuszem Knut oraz przy wsparciu innych następujące inwestycje:W domu katechetycznym zrobiono dwie toalety-WC z umywalka i wodą , które są udostępniane w czasie trwania nabożeństw.Modernizacja nagłośnienia w kościele(11 nowych głośników i dodatkowe mikrofony).Nowe tabernakulum wraz z płytą ozdobną: rzeźbiony baranek, podstawa pod paschał oraz podstawa z krzyżem procesyjnym. Rzeźbił p.Andrzej Bogulski ze Starogardu Gd., pozłacał p.Sławomir Gołuński ze Starogardu Gdańskiego.Renowacja starej chrzcielnicy.Podstawa pod paschał.Krzyż procesyjny.Prezbiterium przed przebudową.Przebudowa prezbiterium: wykonanie nowej posadzki granitowej(Imperial), ołtarza kamiennego i ambony(Multikolor) przez p.Sławomira Trawickiego z Pieców. Projekt ołtarza i ambony p.Jarosław Wójcik z Sierakowic.
Ołtarz został konsekrowany przez JE.Ks.Bpa prof.dr hab.Jana Bernarda Szlagę dnia 3 września 2005 r. (Dekret Ks.Biskupa L.Dz.811/05/K.Ord.).
Założenie 4 nowych reflektorów w prezbiterium i 2 na ścianach bocznych w kościele.

BÓG ZAPŁAĆ WSZYSTKIM ZA WSPÓŁPRACĘ W REALIZACJI INWESTYCJI PARAFIALNEJ 2005
Ks.Tadeusz Knut
* * * * *


2002 - 2004


W Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wierzchucinie w roku 2002-2004 zostały zrealizowane następujące inwestycje: za ks. Kan Józefa Cisowskiego:Położenie nowej dachówki na dachu kościoła wraz z rynnami.


Położenie nowej dachówki na dachu plebanii.


Położenie blacho-dachówki na dachu domu katechetycznego.


Wymieniono 7 okien na PCV w domu katechetycznym, a 3 okna PCV na plebanii.

Za ks. Tadeusza Knut:


Wymalowano i wycekolowano pomieszczenia plebanii oraz wzmocniono sufity płytami gipsowymi.


Zrobiono na parterze plebanii dodatkową łazienkę z kabiną prysznicową, ubikacją i umywalką.Bóg zapłać moim parafianom oraz wszystkim ludziom dobrej woli oraz serca za realizację tej inwestycji.
Ks.Tadeusz Knut